Χανιά: Έδεσε τα σκυλιά στο δέντρο και τα άφησε να πεθάνουν εκεί στο Κάτω Δαράτσο
Χθες το απόγευμα ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ» ενημερώθηκε για τα δύο σκυλιά που βρέθηκαν νεκρά δεμένα σ’ ένα δέντρο στην περιοχή Κάτω Δαράτσο, κοντά στο Λύκειο. Τα πτώματα των ζώων – όπως βλέπετε και στις φωτογραφίες – ήταν σε κατάσταση τυμπανισμού λόγω της σήψης. Και γι’ αυτό το έγκλημα έγινε καταγγελία κατά των άγνωστων δραστών στο Α.Τ. Γαλατά και ενημερώθηκε ο Δήμος Χανίων για να μαζέψει τα πτώματα των σκυλιών και να τα θάψει.
ΕΚΕΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗ ΚΟΖΑΝΗ,ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΔΟΥΣ!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΔΟΥΣ!!!!!!!ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΔΥΟ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΑ!!!!