Καλύφθηκαν οι ανάγκες για τα ζώα που μεταφέρονται στον χώρο προσωρινής φιλοξενίας στο Γαλάτσι Αττικής
Στο πρώην λατομείο ΛΑΤΟ στο τέρμα της οδού Ήρας (αριστερά) στο Γαλάτσι Αττικής μεταφέρονται διαρκώς ζώα από τις πυρόπληκτες περιοχές της Αττικής και οι ανάγκες…
Το αλμπουμ του σκυλιου και πληροφοριες...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10205361850838779&type=1
Το σκυλάκι το πήραμε σήμερα 4/4 από εκεί και απο βδομάδα θα πάει σε γιατρό.
Καλησπέρα,
Σημερα το πρωί ταξιδεύοντας με το τρένο είδα πάλι τα σκυλάκια στο σταθμό Δομοκού. Την τελευταία φορά που πέρασα απο εκεί, είδα μόνο 5 και σήμερα μέτρησα 8.Τα 3 απο τα 8(μια μανούλα και 2 κουτάβια) ειναι σκελετωμένα. Κατέβηκα και τους έβαλα τροφή και πέσανε και τα 8 με τα μούτρα.Τα κουτάβια με τη μανούλα δεν προλάβανε να φάνε.Το σκυλάκι της φωτογραφίας ειναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση,πολύ ταλαιπωρημένο.
Ti exei to skilaki gnwrizei kapoios?
Δυστυχώς το σκυλί είναι ακόμα εκεί ,τώρα που βρέθηκε άνθρωπος να το μεταφέρει ,αυτός που είχε πει ότι θα το φιλοξενήσει δεν σηκώνει κανένα τηλέφωνο και μάλλον άλλαξε γνώμη και δεν μπορούμε να τον βρούμε ,οπότε ψάχνουμε τώρα φιλοξενία πριν να είναι αργά ...
Περασα χθες 28.03 απο Δομοκο με το τραινο και το σκυλι αυτο βρισκεται ακομη εκει. Σε αθλια κατασταση με αιμα στον αυχενα και τα κοκκαλα να φαινονται
TO ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?