Εξαιτίας της οικονομικής κρίσης ο P.A.W.S. Πάρου σταματά τη δράση του
Ο Σύλλογος Προστασίας Ζώων Πάρου (P.A.W.S.) με ανακοίνωση του μας ενημερώνει, ότι εξαιτίας της έλλειψης πόρων διακόπτει – ελπίζουμε προσωρινά – το έργο του. Έτσι από σήμερα τα μέλη του δεν μπορούν να περισυλλέγουν και να φιλοξενούν αδέσποτα σκυλιά στο καταφύγιό που έχουν δημιουργήσει στην Τρυπητή.
Πόσες θαλάσσιες χελώνες έχουν δολοφονήσει φέτος τα καθίκια οι ψαράδες! Έχω χάσει τον λογαριασμό. Δεν μπορεί να συλληφθεί ένας; Μιλάμε για τεράστιο έγκλημα με ανυπολόγιστες συνέπειες για το μέλλον αυτών των πλασμάτων.