Σ’ ένα αποστραγγιστικό κανάλι στην Καρδίτσα το σκυλί που βλέπετε βρέθηκε πεταμένος την Τρίτη 30 Ιουνίου. Το ζώο, που ήταν εγκλωβισμένο εκεί άγνωστο για πόσο, το άκουσε να κλαίει για γυναίκα, η οποία περνούσε από την περιοχή και ειδοποίησε τον Φιλοζωικό Όμιλο Καρδίτσας (Φ.Ο.Κ.). Δείτε στο βίντεο πως το ζώο εκλιπαρούσε για βοήθεια βλέποντας τους σωτήρες του.
Μέλη του, όπως εξήγησε η πρόεδρος του Φ.Ο.Κ. Εύη Θάνου, κατάφεραν να απεγκλωβίσουν τον σκύλο από εκεί και ευτυχώς το κανάλι την συγκεκριμένη στιγμή είχε λίγο νερό και έτσι το ζώο δεν κινδύνευε να πνιγεί. Ο σκυλάκος, που είναι εξαιρετικά αδύνατος, και πολύ φιλικός με τους σωτήρες του έφαγε με όρεξη την τροφή την οποία του έδωσαν και στη συνέχεια τον μετέφεραν στον κτηνιατρείο του Αντώνη Λυμπέρη. Οι εξετάσεις που του έγιναν δειξαν ότι είναι υγιής μόλις 10 μηνών και έχει μόνο ένα παλιό κάταγμα. Αν θα θέλατε να βοηθήσετε με την υιοθεσία του καλέστε την κα Θάνου στο τηλέφωνο: 6983872667.
Οι φωτογραφίες δείχνουν καρέ - καρέ την διάσωση του
Χθες πέθανε το άρρωστο γατάκι που νοσηλεύονταν εδώ και μέρες στο κτηνιατρείο του Δημήτριου Βασαλάκη στη Χώρα της Νάξου. Το ζώο το είχαν εντοπίσει διερχόμενοι στις 8 Απριλίου να κείτεται αιμόφυρτο στον δρόμο Χώρας – Αγκιδιών.
Το πτώμα μιας αποκεφαλισμένης φώκιας κατέγραψαν τα μέλη του συλλόγου «Τουλίπα - Γουλιμή» στις 26 Φεβρουαρίου στην παραλία Μιμίτσουλας Λακωνίας. Για το νεκρό θαλάσσιο θηλαστικό…
Τη δολοφονία έξι μέχρι τώρα αδέσποτων γατιών με φόλες που κάποιος έριξε στον ακάλυπτο πολυκατοικίας επί της οδού Τερπάνδρου 2 στον Νέο Κόσμο της Αθήνας…
5 Σχόλια
fafaseda
kouklaki mou, elpizo na vreis ena spiti opou tha se agapane. oson afora to dipodo pou se egkateleipse.....tou eyxomai ta xeirotera.
ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΗΘΗΚΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑ!!!!!!!! ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΦΟΝΙΑΣ !!!!!!!ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ..................ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΛΦΟΥΛΕΣ????ΑΞΙΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΚΕΙ !!!!!
Τι θα γίνει με αυτή την Α-καρδιτσα?
Homo sapiens κατοικούν εκεί? Απο τα περισσότερα περιστατικά κακοποίησης αναλγησιας κ απονιας κατά των αθώων ζωντανών. ..
kouklaki mou, elpizo na vreis ena spiti opou tha se agapane. oson afora to dipodo pou se egkateleipse.....tou eyxomai ta xeirotera.
Καρδιτσιώτες βλάχοι του κερατά.Αυτό είστε!!!!
ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΗΘΗΚΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑ!!!!!!!! ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΙΧΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΦΟΝΙΑΣ !!!!!!!ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ..................ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΛΦΟΥΛΕΣ????ΑΞΙΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΚΕΙ !!!!!
Τι ειδους ζωα κατοικουν στην Καρδίτσα;
Τι θα γίνει με αυτή την Α-καρδιτσα?
Homo sapiens κατοικούν εκεί? Απο τα περισσότερα περιστατικά κακοποίησης αναλγησιας κ απονιας κατά των αθώων ζωντανών. ..