Στο κάλεσμα της Νίκης Αβδελιώτη ανταποκρίθηκε χθες το βράδυ ο Νίκος Αδαμόπουλος μέλος της ομάδας «Special Team Animal Rescue» και έτσι το γατάκι που είχε εγκλωβιστεί στο υπόγειο λεβητοστάσιο ενός εργοστασίου στα Κάτω Πετράλωνα της Αθήνας τελικά διασώθηκε.
Το μωρό είχε πέσει στο φρεάτιο και η μητέρα του ακούγοντας το κλάμα του ετοιμαζόταν να πέσει και αυτή μέσα. Σύμφωνα με την κα Αβελτίωτη ελάχιστοι θα έμπαιναν στη διαδικασία να χωθούν στο φρεάτιο. Και τόνισε: «Η συγκίνηση και η χαρά όλων των παρευρισκόμενων ήταν μεγάλη, όταν αντικρίσαμε τον Νίκο να βγαίνει από το φρεάτιο κρατώντας στην αγκαλιά του το μωράκι».
Ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ» συγχαίρει τους αστυνομικούς και τον διοικητή του Αστυνομικού Τμήματος Βρυσών του Δήμου Αποκορώνου που έδειξαν ειλικρινές ενδιαφέρον…
Ο Χαρίλαος – Ρούσσος είναι ο γατούλης, ο τετράποδος σύντροφος των εργαζόμενων στο ραδιοφωνικό σταθμό «Στο Κόκκινο 105,5». Τον βρήκαν στις αρχές του Δεκεμβρίου οι φιλόζωες του σταθμού στην περιοχή του Ψυρρή. Φυσικά δε δίστασαν. Τον μάζεψαν και του πρόσφεραν ένα κανονικό σπιτικό.
Στο σπίτι του Τάσου Ηλιού φιλοξενείται πλέον ο Μπράιαν ο σκυλάκος που έγινε ευρέως γνωστός μέσω διαδικτύου εξαιτίας της καταγγελίας που έκαναν στρατιώτες - οι…