Βούτες Ηρακλείου Κρήτης: Σκελετωμένο καθαρόαιμο Μπόξερ
Στο χωριό Βούτες στο Ηράκλειο Κρήτης μια φιλόζωη εντόπισε το σκελετωμένο σκυλί που βλέπετε στη φωτογραφία. Επικοινώνησε με τον Γιώργο Ορφανίδη, που δραστηριοποιείται για την προστασία των ζώων μέσω του συλλόγου Ζωόφιλη Δράση, και χτες πήγαν επί τόπου για να το βρουν και να το σώσουν.
ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΑΝΩΜΑΛΩΝ;;;;
ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΠΏΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΤΕΤΡΑΠΟΔΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ;;
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΥΧΑΙΟ ΑΤΟΜΟ, ...... , ΑΛΛΆ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟΝ!!
To http://www.zoosos.gr είναι ενημερωτική ιστοσελίδα στην οποία εργάζονται δημοσιογράφοι και γράφουν καθημερινά ειδήσεις για όσα συμβαίνουν στα ζώα. Το κείμενο το οποίο σχολιάζεται περιγράφει ένα φρικτό έγκλημα, ο οποίο διαπιστώθηκε ότι συνέβη στη Σούδα Χανίων κατά το παρελθόν. Εμείς απορούμε, που απορείτε για τον λόγο για τον οποίο δημοσιεύσαμε ένα τέτοιο έγκλημα, ενώ είναι οφθαλμοφανές το γιατί. Οι εγκληματίες δεν περιμένουν εμάς για να πάρουν ιδέες.
Για το http://www.zoosos.gr
Ελένη Ηλιοπούλου
KΡHTH, ΡΕΚΟΡ ΓΚΙΝΕΣ ΣΤΙΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙς ΖΩΩΝ
PSOFA KTHNOS.....DEN PATAO STO KWLONHSH SAS OUTE NA ME PARAKALATE STA TESSERA, ANTHROPINA SKOUPIDIA....
απίστευτα κτηνη στη κρητη.
δεν αυτονομειται καλυτερα να μμην ανηκει στην ελλαδα?