Γιατί η Δευτέρα είναι η αγαπημένη μέρα των γατιών;
«Μ’ αρέσουν οι Δευτέρες γιατί πας στη δουλειά και κάνω στο σπίτι ό,τι θέλω χωρίς να το παίρνεις χαμπάρι…».
Οι μαθητές της Γ’2 τάξη του Δημοτικού Σχολείου Νάουσας Πάρου με την παρότρυνση των δασκάλων τους ζωγράφισαν τους απογόνους που φέρνει στον κόσμο ένα μόνο ζευγάρι σκύλων. Οι μαθητές έγραψαν από κάτω: «Στειρώνω τον σκύλο και τη γάτα μου για να μην έχουμε άλλα αδέσποτα. Βοηθάω δεν εντείνω το πρόβλημα».
Διαβάστε επίσης:
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr