Στις 8 Ιανουαρίου στην Ραφήνα της Αττικής θα πραγματοποιηθεί η έναρξη του νέου κύκλου δωρεάν σεμιναρίων βασικής εκπαίδευσης σκύλου στο κατάστημα DOGIT (Βασιλέως Γεωργίου Β’ 20) από τις 11:00 έως τις 13:30.
«Συχνά μας διηγείστε μικρά προβλήματα με τα σκυλάκια σας τα οποία, όμως, σας δυσκολεύουν την καθημερινότητα. Πέρα από τις συμβουλές μας, σκεφτήκαμε να μας επισκεφθείτε στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο μας (άνωθεν καταστήματος Dogit) με τους τετράποδους φίλους μας για να δούμε στην πράξη μικρά tips εκπαίδευσης. Να θυμάστε... αυτές οι συναντήσεις βοηθούν στην κοινωνικοποίηση των σκύλων μας! Σας περιμένουμε με ζεστό καφέ και λιχουδίτσες αμέσως μετά τις γιορτές!» επισημαίνουν οι διοργανωτές.
Διαβάστε επίσης:
Άλλα δύο σκυλιά νεκρά πυροβολημένα στο κεφάλι έξω από το Δημοτικό Κυνοκομείο Ραφήνας - Πικερμίου
Ραφήνα: Εκτέλεσε τον σκύλο πυροβολώντας στο κεφάλι έξω από το Δημοτικό Κυνοκομείο
Πυροβόλησε και σκότωσε τον σκύλο στο δάσος της Ραφήνας
Ραφήνα: Εκτέλεσε τον σκύλο πυροβολώντας τον στο κεφάλι
Ραφήνα: Εκτέλεσε εν ψυχρώ το σκυλί πυροβολώντας το στο κεφάλι
Έκλεψαν τις σκυλοτροφές από το Δημοτικό Κυνοκομείο Ραφήνας - Πικερμίου
Κάρφωσε τρίαινα σε σκύλο στην Ραφήνα
Ραφήνα: Βρήκαν τον σκύλο καμμένο με οξύ
Ραφήνα: Τα βρήκε σκελετωμένα να στέκονται πάνω στο νεκρό αδερφάκι τους
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
διαβάστε επίσης
Η συγγραφέας Λότη Πέτροβιτς Ανδρουτσοπούλου θα επισκεφτεί το 1ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσών τον Μάρτιο, στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος φιλαναγνωσίας του Ε.ΚΕ.ΒΙ.. Δέχτηκε με μεγάλη χαρά την πρότασή του Συλλόγου Ζωόφιλων Γιαννιτσών ώστε να πραγματοποιηθεί μία απογευματινή συνάντηση γνωριμίας μαζί της με παιδιά 4ης και 5ης τάξης δημοτικού και με θέμα την φιλοζωία. Η δράση περιλαμβάνει την ανάγνωση του βιβλίου της «Ποιος θα γράψει για το σκύλο μας;» των εκδόσεων Πατάκη.
Οι «Ποδηλάτες Τρικάλων» σε συνεργασία με το Πολιτιστικό και Φιλοζωικό Εθελοντικό Σωματείο Ν. Τρικάλων - «ΑΡΤΕΜΙΣ» την Κυριακή 4 Οκτωβρίου, Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων, θα…
Ο Σύλλογος Φίλων Των Ζώων Χαλανδρίου σας προσκαλεί στο υπαίθριο παζάρι του που θα πραγματοποιηθεί - καιρού επιτρέποντος - το επόμενο Σάββατο 22/10 από τις 10:00 έως τις 16:00 στον πεζόδρομο ΧΑΪΜΑΝΤΑ (εμπορικό κέντρο Ερμείον).
Στο παζάρι θα βρείτε σε απίθανες τιμές:
- κοσμήματα, αξεσουάρ
- χρηστικά και διακοσμητικά αντικείμενα για όλο το σπίτι
- λευκά είδη
- αξεσουάρ για τους τετράποδους φίλους σας
- βιβλία, CD, DVD.