Έκθεση φωτογραφίας «Οι Συριανές Γάτες» - Ερμουπόλεια 2012
O επισκέπτης της Σύρου σε κάθε του βήμα θ’ αντικρίσει γάτες τόσο ίδιες αλλά συνάμα και τόσο διαφορετικές. Διόλου τυχαίο δεν είναι το γεγονός ότι αυτά τα αιλουροειδή παραμένουν στη μνήμη των επισκεπτών... Ποιος δεν έχει ταΐσει μία από αυτές και πόσοι δεν έχουν ως ενθύμιο μία καρτ ποστάλ, που απεικονίζει μία από αυτές τις γάτες σε κάποιο λευκό σοκάκι;
Μπράβο!Τέτοιες εκδηλώσεις θα πρέπει να λαμβάνουν χώρα και στα νηπιαγωγεία και στα δημοτικά.Διαφορετικά η κουλτούρα μας δεν θα αλλάξει ποτέ.Μόνο έτσι υπάρχει ΕΛΠΙΔΑ.