Πυροβόλησε επανειλημμένα τον σκύλο στο Δημοτικό Αμαξοστάσιο Καρδίτσας
Στο Δημοτικό Αμαξοστάσιο της Καρδίτσας χθες το βράδυ ένα ανθρωπόμορφος τέρας πυροβόλησε με καραμπίνα επανειλημμένα το σκυλί που βλέπετε στις φωτογραφίες. Τους πυροβολισμούς άκουσε ο φύλακας, ο οποίος αναζήτησε το ζώο αφού άκουσε τις κραυγές του. Το βρήκε μέσα σε μια λίμνη αίματος, ενώ γύρω από το σκυλί υπήρχαν τα φυσίγγια της καραμπίνας του δράστη.
Το νησί έχει αστυνομικό τμήμα ή φυλάκιο τέλοσπαντων, τώρα αν θα ασχοληθούν είναι άλλο θέμα. Βρίσκεται στην Απολλωνία, λίγο πιο πάνω από τη στροφή για τον δρόμο προς Κάστρο! 2284031210 τηλ