Τα δεκαοχτουράκια επωάστηκαν στη γλάστρα του
Ο αναγνώστης του www.zoosos.gr Μιχάλης Σταθακόπουλος μας έστειλε τις φωτογραφίες με τα δύο πουλάκια που επωάστηκαν στη γλάστρα, που βρίσκεται στο μπαλκόνι του σπιτιού του στην περιοχή του Χολαργού Αττικής. Στις αστικές περιοχές είναι εξαιρετικά συνηθισμένο πουλιά όπως είναι τα περιστέρια και οι δεκαοχτούρες να βρίσκουν καταφύγιο, ώστε να στήσουν πρόχειρα τη φωλιά τους, μέσα στις γλάστρες.
σε μενα λεει πως δε τη παλευω αλλο στην αθηνα παντως !
Ειναι πεθαμενη ή απλα κοιμαται??/
Αγαπητέ Σταυρίνιο, ματάκια δεν διαθέτεις;
Και τι λέει η εικόνα που μιλάει απο μόνη της;