Άλλο ένα σκυλί με ψώρα στη Σαλαμίνα
Τον σκύλο που βλέπετε και πάσχει από προχωρημένης μορφής ψώρα περιφέρεται στην περιοχή της Κακής Βίγλας στη Σαλαμίνα. H κα Μίριαμ Ρακιτζή που το εντόπισε κάνει έκκληση μέσω facebook για τη σωτηρία του.
Σε ιδιωτικό χώρο στο Περιστέρι της Αττικής ένα γατάκι έχει εγκλωβιστεί σε σωλήνα, σύμφωνα με την έκκληση που έγινε μέσω facebook. Αν μπορείτε να βοηθήσετε στη διάσωση του ζώου καλέστε στο τηλέφωνο: 2105779809 καθώς σε αυτό το νούμερο απαντάει η γυναίκα που ακούει το ζώο να κλαίει εδώ και δύο ημέρες. Δυστυχώς η Πυροσβεστική δεν έχει ανταποκριθεί στην έκκληση για βοήθεια.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr