Έκκληση για την σωτηρία των δύο σκυλιών, το ένα εκ των οποίων έχει σπασμένα τα δύο του πόδια του και δεν μπορεί να κουνηθεί, κάνει μέσω του www.zoosos.gr η Δήμητρα Καμπουράκη, η οποία εντόπισε τα ζώα πριν από λίγο τυχαία σε χωράφι στην οδό Παπανικολή στο Ζεφύρι της Αττικής του Δήμου Φυλής.
Η γυναίκα μας είπε ότι δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να τα φροντίσει, ούτε μέσο για να τα μεταφέρει σε κτηνίατρο. Αν μπορείτε να βοηθήσετε καλέστε στην στο τηλέφωνο: 6986266038.
Μόνο ντροπή μας γεμίζουν οι εικόνες των δηλητηριασμένων σκύλων που εντοπίστηκαν σήμερα στο Τ.Ε.Ι. Μεσολογγίου και πραγματικά αναρωτιόμαστε γιατί οι αρχές της Αιτωλοακαρνανίας δεν έχουν…
Αστυνομικοί του Α.Τ. Αργοστολίου εντόπισαν πριν από λίγο το σκυλί, που σήμερα το πρωί, το είδαν η ιδιοκτήτρια του να το σέρνει με το αυτοκίνητο της. Ο Διονύσης Καππάτος γραμματέας του Συλλόγου Ζωόφιλων Δήμου Κεφαλονιάς «Ντορίς» εξήγησε στο www.zoosos.gr πως το σκυλί μεταφέρθηκε και νοσηλεύεται με πληγές στο σώμα του στο κτηνιατρείο της Σπυριδούλας Βαβάση.
Τον Δήμο Πειραιά καταγγέλλει ο Σύλλογος Φίλων Γάτας Πειραιά «Ο Τάλας» καθώς σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες γάτες εγκλωβίστηκαν και πέθαναν μέσα σε κοντέιντερ που γκρεμίστηκε…
2 Σχόλια
Βάλερη Τσακίρη
Πιστεύω πως θα υπάρξει ευαισθησία στην κλινική της σχολής Θεσν/ικης στον Κο Νικήτα Πράσσινο που είναι καθηγητής ορθοπεδικός. Ουσιαστικά στην Ελλάδα έχουμε τον Κο Πράσσινο και τον Κο Βλαχοπουλο στην Νέα Σμύρνη αλλά είναι πολύ ακριβή περίπτωση.
Χρειάζεται απλά μία εκδρομή στη Θεσνίκη. Αν δεν βρείτε άκρη, σας παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μου για να βρούμε μία λύση (6979000690 - Βάλερη Τσακίρη)
Πιστεύω πως θα υπάρξει ευαισθησία στην κλινική της σχολής Θεσν/ικης στον Κο Νικήτα Πράσσινο που είναι καθηγητής ορθοπεδικός. Ουσιαστικά στην Ελλάδα έχουμε τον Κο Πράσσινο και τον Κο Βλαχοπουλο στην Νέα Σμύρνη αλλά είναι πολύ ακριβή περίπτωση.
Χρειάζεται απλά μία εκδρομή στη Θεσνίκη. Αν δεν βρείτε άκρη, σας παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μου για να βρούμε μία λύση (6979000690 - Βάλερη Τσακίρη)
μηπως ειναι καλυτερα να επικοινωνησετε με το τηλέφωνο που αναγραφεται? μηπως δεν δουν εδω το σχόλιό σας.,,