Μαραθωνοδρόμος 11 μηνών «τρέχει» για τον ΑΡΚΤΟΥΡΟ
Η μόλις 11 μηνών Λήδα Καλογεροπούλου αποφάσισε να τρέξει στον Κλασσικό Μαραθώνιο της Αθήνας για καλό σκοπό. Αποφάσισε να συγκεντρώσει χρήματα για την υποστήριξη του ΑΡΚΤΟΥΡΟΥ! Έτσι, οι γονείς της, ο Γιώργος και η Ίριδα, αποφάσισαν να στείλουν στην φιλοζωική οργάνωση την παρακάτω επιστολή:
Εμείς οι δημοσιογράφοι του http://www.zoosos.gr ενημερώσαμε τον Δήμο Αχαρνών και αναζητήσαμε το τηλέφωνο της δημοτικής υπαλλήλου ώστε όσοι ζουν στην περιοχή και δουν το σκυλί να καλέσουν εκεί για βοήθεια.
Η κριτική σας είναι τουλάχιστον άστοχη.
Ελένη Ηλιοπούλου
'Δυστυχώς εκείνοι που το βλέπουν το μόνο που κάνουν είναι να ζητούν από τους άλλους να δράσουν για τη σωτηρία του '
Μολις εκανες ακριβως το ιδιο.