Ποιοι ενοχλούνται όταν δημοσιεύουμε όσα οι άνθρωποι κάνουν στα ζώα;
Καθημερινά στο www.zoosos.gr δεχόμαστε παράπονα (και υβριστικά σχόλια) από τους κατοίκους των περιοχών στις οποίες γίνονται εγκλήματα εις βάρος των ζώων. Μας κατηγορούν – ενίοτε μας βρίζουν – ή μας χαρακτηρίζουν και ως «ανθέλληνες» επειδή θίγονται. Αυτό κάνουν π.χ. οι Κρητικοί, το ίδιο και οι Ναξιώτες, οι Παριανοί και οι Χιώτες. Έτσι αντιδρούν οι κάτοικοι της Λέσβου, της Ικαρίας, της Καστοριάς, της Αλεξανδρούπολης, της Κομοτηνής, του Αγρινίου, της Ναυπάκτου, της Λαμίας, της Πάτρας, του Πύργου, κ.ο.κ.
Σκυλοπαγίδα χρειάζεται. Αλλιώς δεν θα πιαστεί αφού είναι φοβικός.
Με ενημέρωσαν για την κατάστασή του χτες γιατί ήμουν έτοιμη να πάω Μαλακάσα. Δυστυχώς, δεν υπάρχει τρόπος να τον πιάσεις γιατί είναι πολύ φοβισμένος. Κάποιος εθελοντής πάει κάθε μέρα από Αργυρούπολη εκεί μετά τη δουλειά του και τον ταίζει. Μάλιστα έχει βρει και κτηνίατρο στο Καπανδρίτη που θα τον αναλάβει, αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να τον πιάσει. Του έδωσε φαγητό με Calmivet μπας και τον πιάσει για να τον ηρεμήσει, αλλά το έκανε εμετό. Τραγική κατάσταση. Και το χειρότερο είναι ότι σκυλί βρίσκεται μέρες έξω από τα Goodys και το Jumbo και κανένας αλήτης από κει δεν τον φροντίζει!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΤΟΝ ΣΕΙΡΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ
Έχουμε κάποιο νέο για το πλασματάκι αυτό;