Στην εκπομπή «ΜΟΥΣΟΥΔΕΣ» της Μαρίας Κωνσταντάκη που μεταδίδεται στο ACTION 24 κάθε Σάββατο στις 20:00 μίλησε χθες η Ελένη Ηλιοπούλου, η δημοσιογράφος και δημιουργός του www.zoosos.gr.
Η κα Ηλιοπούλου αναφέρθηκε στο πως τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης βοήθησαν το φιλοζωικό κίνημα της χώρας και πως πήρε την απόφαση το 2010 για τη δημιουργία του ιστότοπου που εδώ και τόσα χρόνια δημοσιεύει όσα συμβαίνουν στα ζώα στη χώρα μας. Η κα Ηλιοπούλου πέρα από τα 13 χρόνια λειτουργίας του www.zoosos.gr αναφέρθηκε και στα προβλήματα της νομοθεσίας, και στο πως ακόμα και εισαγγελείς και δικαστές δεν την εφαρμόζουν.
Μίλησε και για το πως δημοσιογράφοι αλλά και φιλοζωικοί φορείς κάνουν δημόσιες σχέσεις υποστηρίζοντας τις κυβερνητικές επιλογές, τις οποίες υιοθετούν άκριτα ακόμα και αν δεν είναι προς όφελος των ζώων.
Το γύρισμα έγινε στις 20 Σεπτεμβρίου στο πάρκο σκύλων στο άλσος Παπάγου.
Με ένα κλαδί ελιάς στα χέρια δεκάδες κάτοικοι του Αγίου Γεωργίου Νηλείας στο Πήλιο αναμένεται να συμμετάσχουν σε μια πρωτόγνωρη «παρέλαση» το Σάββατο 2 Ιουλίου…
Για το θέμα της προστασίας και διαχείρισης των αδέσποτων ζώων μίλησε την Τρίτη 1η Δεκεμβρίου στην ολομέλεια της Βουλής η βουλευτής Β' Θεσσαλονίκης του Ποταμιού…
Στην εκπομπή «ΜΟΥΣΟΥΔΕΣ» της Μαρίας Κωνσταντάκη που μεταδίδεται στο ACTION 24 κάθε Σάββατο στις 20:00 μίλησε χθες η Ελένη Ηλιοπούλου, η δημοσιογράφος και δημιουργός του…