Σε κεντρικό ζαχαροπλαστείο στην Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας ένας Έλληνας τουρίστας, ο Νεκτάριος (Papajim), εντόπισε ένα ποντικάκι να κόβει βόλτες στη βιτρίνα του και να δοκιμάζει στην κυριολεξία απ' όλα τα γλυκά, που ήταν τοποθετημένα στα ράφια.
Το ζαχαροπλαστείο.
Με το κινητό του τα ξημερώματα της 24ης Δεκεμβρίου έβγαλε δύο βίντεο, που βλέπετε και τα ανέβασε στο προφίλ του στο facebook.
Εμείς τα δημοσιεύουμε όχι για να αναφερθούμε στους κινδύνους για την υγεία των ανθρώπων που θα καταναλώσουν αυτά τα γλυκά – καθώς αυτό αφορά ένα ρεπορτάζ άλλου ύφους – αλλά γιατί το ποντίκι σίγουρα βρίσκεται σ’ ένα επίγειο παράδεισο. Και αυτά είναι μάλλον τα πιο γλυκά του Χριστούγεννα.
Την ευστροφία και το χιούμορ, που διαθέτουν, επιστράτευσαν τα μέλη του Δ.Σ. του Φιλοζωικού Συλλόγου Φθιώτιδας (Φ.Σ.Φ.), προκειμένου να απαντήσουν στα αστεία επιχειρήματα των εκπροσώπων των τοπικών κτηνιάτρων, οι οποίοι προφανώς ζουν σε άλλη πόλη ή τους χτύπησε η ζέστη κατακούτελα!
Στην παραλία του Αντίρριου ο δυνατός νότιος άνεμος ξέβρασε στα βράχια το πτώμα του σκύλου που βλέπετε στις φωτογραφίες. Η Γιώτα Μποκούλα μέλος της Εθελοντικής Ομάδας Φιλόζωων Ναυπάκτου – όπως εξήγησε στο www.zoosos.gr – το εντόπισε σήμερα την ώρα που έκανε βόλτα με τον σκύλο της στην περιοχή.
Ερωτήματα για όσα ο Πανελλήνιος Κτηνιατρικός Σύλλογος δεν έκανε όλα αυτά τα χρόνια θέτει η Πανελλήνια Ομοσπονδία ΝΕΜΕΣΙΣ που εξ αρχής είχε διαφωνήσει με την…
2 Σχόλια
el_greco101
Να συμπληρώσω και εγω σχετικά με τα πιο γλυκά Χριστούγεννα του ποντικιού πιθανόν και τα τελευταία του..
Να συμπληρώσω και εγω σχετικά με τα πιο γλυκά Χριστούγεννα του ποντικιού πιθανόν και τα τελευταία του..
Καλές Γιορτές στο πολυδιαφημισμένο Μπάνσκο. Πάρτε και Ιmmodium μαζί σας για καλό και για κακό!