Το δελφίνι «συνοδεύει» τους πρόσφυγες σ’ αυτό το ταξίδι σωτηρίας…
Ο Γιάννης Μπεχράκης ο διευθυντής του φωτογραφικού τμήματος του Reuters στην Ελλάδα και στην Κύπρο τράβηξε την φωτογραφία που βλέπετε χθες στην θαλάσσια περιοχή της…
Στ’ Αναφιώτικα της Πλάκας βρήκε η Χρύσα Γρίβα τον γάτο της φωτογραφίας να λιάζεται ή μάλλον να «ξεφυτρώνει» μέσα από τη φυλλωσιά. Μ’ ένα κλικ και μια «μικρή» βοήθεια από το Instagram (πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας για κινητά) το στιγμιότυπο ανέβηκε στο facebook…
Ένας ξανθός γάτος στη λιακάδα με φόντο τον Λυκαβηττό. Μια εικόνα – παρηγοριά μέσα στο γενικότερο χάος…
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
Γάτε, γάτε, είσαι 'δω?