Ο Δήμος Λουτρακίου πέταξε τα σκυλόσπιτα που έβαλαν φιλόζωοι έξω από το νεκροταφείο για τ’ αδέσποτα
Συνεργείο του Δήμου Λουτρακίου - Περαχώρας - Αγ. Θεοδώρων με εντολή το αρμόδιου αντιδημάρχου Σωτήρη Πέρρα απομάκρυνε χθες τα έξι σκυλόσπιτα που είχαν τοποθετήσει φιλόζωοι…
Έχω χρόνια προσπαθήσει για θέματα περιβάλλοντος στην Κρήτη. Μπορώ με βεβαιότητα να σας πω ότι μεγάλη μερίδα και των σημερινών νέων κουβαλάει τα μυαλά των παλιών σχετικά με τα ζώα.
Ω Χριστε μου δε θα παω ΠΟΤΕ στην Κρητη! 'Η θα γυρισω σπιτι με ενα τσουρμο σκυλια ή σε μαυρισμενη απο το ξυλο. Δεν υπαρχει πια λεβεντογεννα Κρητη. Ντροπη της Ελλαδας. Ουστ!
Μ Α Ζ Ε Υ Τ Ε Τ Ο Υ Σ !!!!
Επιτέλους , ως πότε οι Κρητικοί, και αναφέρομαι σε αυτούς που είναι φιλόζωοι, έχουν σώας τα φρένας, έχουν παιδιά, ενοχλούνται από τέτοιου είδους συμπεριφορές κτλ, κτλ, θα είναι απαθείς θεάτες στο ίδιο έργο, στο ίδιο και ίδιο δραματικό σήριαλ που παίζεται σε καθημερινή βάση σε αυτό το τόπο?
Η απάθεια είναι συνενοχή, πότε θα το καταλάβουμε επιτέλους?
Σταματήστε αυτό το διασυρμό, ο καθένας με όποιο τρόπο μπορεί, γίνετε ενεργοί πολίτες.
Οπως έχει γράψει πολύ σοφά η Margaret Mead:
"Μην αμφιβάλλεις ποτέ ότι ένα μικρό σύνολο στοχαστικών, αφοσιωμένων ανθρώπων μπορεί να αλλάξει τον κόσμο. Στη πραγματικότητα είναι το μόνο πράγμα που τον έχει μέχρι τώρα αλλάξει"