Η «στείρωση για τα ζώα είναι κάτι κακό» λέει ο δήμαρχος Στυλίδας Απ. Γκλέτσος αποδεικνύοντας την εγκληματική ασχετοσύνη του
![Η «στείρωση για τα ζώα είναι κάτι κακό» λέει ο δήμαρχος Στυλίδας Απ. Γκλέτσος αποδεικνύοντας την εγκληματική ασχετοσύνη του](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/article/2012_06/GletsosApostolos-306x227.jpg)
Ο δήμαρχος αποφάσισε και έδωσε εντολή σε ιδιώτη κτηνίατρο
Ο Φιλοζωικός Σύλλογος Φθιώτιδας (Φ.Σ.Φ.) με ανακοίνωση του καταγγέλλει τον δήμαρχο Στυλίδας Απόστολο Γκλέτσο γιατί χαρακτήρισε μόνος του έναν αδέσποτο σκύλο ως επιθετικό και έδωσε εντολή (!) σε ιδιώτη κτηνίατρο της Λαμίας να ευθανατώσει το ζώο παραμονή Χριστουγέννων.
Ο Φιλοζωικός Σύλλογος Φθιώτιδας απευθύνθηκε γραπτώς στον δήμαρχο Στυλίδας, Απόστολο Γκλέτσο, ώστε και να τον ενημερώσει για τα προβλήματα με τα οποία έρχονται καθημερινά αντιμέτωπα τα μέλη του αλλά και για να του θυμίσουν, τι οφείλει, να πράξει η δημοτική αρχή, για τη διαχείριση των αδέσποτων ζώων εναρμονιζόμενη με τον νόμο 4039/2012.
διαβάστε περισσότεραΗ Αγγέλα Μπαρτσιώκα, πρόεδρος του Φιλοζωικού Συλλόγου Φθιώτιδας επικεφαλής μιας ομάδας κατοίκων της Στυλίδας συναντήθηκε χθες με τον αντιδήμαρχο Στυλίδας, Ι. Χρονόπουλο, ο οποίος αντικατέστησε τον δήμαρχο Απόστολο Γκλέτσο, επειδή απουσίαζε. Οι φιλόζωοι κάτοικοι συζήτησαν με τον αντιδήμαρχο σχετικά με:
διαβάστε περισσότερα