Έσωσαν τη γαϊδουρίτσα και αναζητούν τρόπο για να την μεταφέρουν από την Καρδίτσα στην Αθήνα (βίντεο)
![Έσωσαν τη γαϊδουρίτσα και αναζητούν τρόπο για να την μεταφέρουν από την Καρδίτσα στην Αθήνα (βίντεο)](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/article/2014_10/GaidouritsaMavrommatiKarditsas-306x230.jpg)
Στην Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας φιλοξενείται προσωρινά το θηλυκό γαϊδούρι, που ο ιδιοκτήτης του το εγκατέλειψε επειδή αρρώστησε κοντά στο χωριό Μαυρομμάτι Καρδίτσας. Τη γαϊδουρίτσα βρήκε σ’ ένα χωράφι ο Δημήτρης Γιώτης πρόεδρος του πολιτιστικού συλλόγου του Μαυρομματίου και επικοινώνησε με τον Φιλοζωικό Όμιλο Καρδίτσας (Φ.Ο.Κ.) ζητώντας βοήθεια.
διαβάστε περισσότερα