Φροντίδα ιπποειδών (γαϊδουριών, μουλαριών, αλόγων, πουλαριών) στην Κρήτη 7 - 14 Απριλίου
![Φροντίδα ιπποειδών (γαϊδουριών, μουλαριών, αλόγων, πουλαριών) στην Κρήτη 7 - 14 Απριλίου](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2018/04/GaidouriCAWS-306x230.jpg)
To Σάββατο 14 Φεβρουαρίου η Φιλοζωική Κρήτης (Cretan Animal Welfare Society) σε συνεργασία με τον Δήμο Ηρακλείου και τον Δήμο Χερσονήσου θα προσφέρει δωρεάν την τοποθέτηση τσιπ στους σκύλους των οποίων οι κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες (άνεργοι και πολύτεκνοι).
διαβάστε περισσότεραΗ Κορέντζα Βλαστού, πρόεδρος Φιλοζωικής Κρήτης, μας ενημέρωσε για το έργο, που πραγματοποίησε και φέτος το κλιμάκιο των εθελοντών της (ένας οδοντίατρος για ιπποειδή, ένας πεταλωτής κ.ά.) του «CretanAnimalWelfare», που δωρεάν φρόντισε μέσα σε μια εβδομάδα 108 ιπποειδή (γαϊδούρια, μουλάρια, άλογα, πόνυ) και ενημέρωσε τους ιδιοκτήτες τους δίνοντας βασικές οδηγίες για τη φροντίδα των ζώων τους.
διαβάστε περισσότερα