Θεσσαλονίκη: Η Εθελοντική Ομάδα Αδέσποτων Ζώων Εύοσμου τοποθετεί ταΐστρες & ποτίστρες
![Θεσσαλονίκη: Η Εθελοντική Ομάδα Αδέσποτων Ζώων Εύοσμου τοποθετεί ταΐστρες & ποτίστρες](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2018/05/EvosmosTaistres-4-306x230.jpg)
Εδώ και καιρό τα παράπονα των δημοτών «έπεφταν βροχή» στο Δήμο Κορδελιού - Εύοσμου, για τις ακαθαρσίες των κατοικίδιων ζώων σε πάρκα όπου συχνάζουν παιδιά, μαθητές και οικογένειες. Σε κάποιες περιπτώσεις, μάλιστα, κλήθηκε ακόμη και η αστυνομία για να επιληφθεί του θέματος. Το ζήτημα προβλημάτισε τις υπηρεσίες του Δήμου και έτσι έγινε πράξη η πρώτη τουαλέτα σκύλων, στη συμβολή των οδών Α. Παπάγου - Μουσών και Φιλίππου.
διαβάστε περισσότερα