Κατήγγειλαν τις 2 γυναίκες που εγκατέλειψαν τα γατάκια για να τα ξεφορτωθούν στη Νέα Χώρα Χανίων
![Κατήγγειλαν τις 2 γυναίκες που εγκατέλειψαν τα γατάκια για να τα ξεφορτωθούν στη Νέα Χώρα Χανίων](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2015/09/KoutaGata-306x204.jpg)
Για τη σωτηρία της σκυλίτσας που βλέπετε στη φωτογραφία κάνουν έκκληση μέσω διαδικτύου φιλόζωοι καθώς το ζώο το οποίο βρίσκεται στα Ταμπούρια του Πειραιά εγκαταλείφθηκε από την οικογένεια του μόλις της έγινε έξωση από το διαμέρισμα όπου διέμενε.
διαβάστε περισσότεραΤο ζώο ταξιδεύει από την Τετάρτη!
Ο Ιωσήφ Μποτετζάγιας επικοινώνησε σήμερα το πρωί με το www.zoosos.gr και μας ενημέρωσε ότι ένα σκυλί βρίσκεται μέσα στο κλουβί του πλοίου «ΑΡΙΑΔΝΗ» και επί μέρες πηγαινοέρχεται με το καράβι, το οποίο εκτελεί το δρομολόγιο Πειραιάς – Μυτιλήνη χωρίς κανείς να το έχει αναζητήσει.
διαβάστε περισσότεραΗ Ειρήνη Ψαρρού, μέλος του Φιλοζωικού Συλλόγου Διονύσου μας διηγείται την ιστορία της Τζιν και του Τόνικ. «Εγκαταλείφθηκαν από τον ιδιοκτήτη τους σε παρκάκι της οδού Πατησίων. Τα παράτησαν και μαζί τους άφησαν την τροφή και το κολλύριο τους. Είναι δύο εξαιρετικά πλάσματα, που κάποιος δεν αντιλήφθηκε, ότι έχουν πραγματικές ανάγκες.
διαβάστε περισσότεραΤην γάτα, που βλέπετε, την παράτησαν σε κεντρική λεωφόρο δίπλα σε πάρκο μαζί με το σπιτάκι της και τα παιχνίδια της. Το αρσενικό ζώο εντόπισαν περαστικοί να έχει σφηνώσει στα κάγκελα της περίφραξης του πάρκου στα Βριλήσσια. Είναι στειρωμένο, περίπου ενός έτους, πολύ φιλικό και ήρεμο. Φιλοξενείται σε κτηνιατρείο αλλά θα καταλήξει στους δρόμους αν δεν υιοθετηθεί.
διαβάστε περισσότερα«Η Λίνα βρέθηκε στον χώρο στάθμευσης του Lidl στο Πόρτο Ράφτη. Εκλιπαρούσε για την προσοχή των πελατών, κάνοντάς τους χαρούλες και νάζια, αν και είναι μιά σταλίτσα κουταβίτσα μόλις 2 μηνών. Μόλις την είχαν εγκαταλείψει, ήταν πεντακάθαρη και καθόλου ταλαιπωρημένη. Παρ’ όλες τις διαβεβαιώσεις κυριών, ότι θα ειδοποιούσαν την πρόεδρο της τοπικής φιλοζωικής, κανείς δεν ήρθε σε επαφή μαζί μου, στο τηλέφωνο που τους έδωσα.
διαβάστε περισσότερα«Τον Λίο τον εγκαταλείψανε κοντά στο εξοχικό μου στην Εύβοια πριν από δύο μήνες και έκτοτε μένει εκεί εκτεθειμένος εκεί. Είναι ένα πολύ όμορφο, υπάκουο και τρυφερό πλάσμα, μεσαίου μεγέθους και νεαρό σε ηλικία, περίπου 1 με 1,5 έτους. Τον φροντίζω όποτε πάω αλλά κινδυνεύει μέρα με τη μέρα.
διαβάστε περισσότερα