Ο δήμαρχος Βέροιας Κ. Βοργιαζίδης ζητάει αλλαγή νομοθεσίας ώστε θα θανατώνονται αδέσποτα σκυλιά που δεν υιοθετούνται
![Ο δήμαρχος Βέροιας Κ. Βοργιαζίδης ζητάει αλλαγή νομοθεσίας ώστε θα θανατώνονται αδέσποτα σκυλιά που δεν υιοθετούνται](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2019/05/VorgiazidisKonstantinosDimarxosVerias-0-306x222.jpg)
Το πανό τους μέσα στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης» στον Πειραιά άνοιξαν χθες οι φιλόζωοι, που πήγαν στον ποδοσφαιρικό αγώνα, ο οποίος διεξήχθη ανάμεσα στην Ελλάδα και τη Ρουμανία για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014, ώστε να διαμαρτυρηθούν για την εξόντωση των αδέσποτων που συμβαίνει στη γειτονική χώρα.
διαβάστε περισσότερα