Παραιτήθηκε η πρόεδρος του Φιλοζωικού Συλλόγου Σπάρτης μετά τις αποκαλύψεις για κακοποίηση σκυλιών από τον Δήμο
![Παραιτήθηκε η πρόεδρος του Φιλοζωικού Συλλόγου Σπάρτης μετά τις αποκαλύψεις για κακοποίηση σκυλιών από τον Δήμο](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2022/02/KynokomeioSpartisSkylia20-2-2022-17-306x205.jpg)
Μέλη του Φιλοζωικού Συλλόγου Σπάρτης βρήκαν πριν από μερικές μέρες αυτό το σκελετωμένο ζώο δεμένο με σύρμα έξω από το καταφύγιο τους. Το μετέφεραν στον κτηνίατρο και εκεί διαπιστώθηκε ότι αυτό το αποστεωμένο πλάσμα είναι καθαρόαιμο κυνηγόσκυλο νεαρής ηλικίας της φυλής Σεγκούτσι.
διαβάστε περισσότερα