Βρέθηκε φιλοξενία για τη γάτα που μεγάλωσε κρατούμενος στις φυλακές Κορυδαλλού
![Βρέθηκε φιλοξενία για τη γάτα που μεγάλωσε κρατούμενος στις φυλακές Κορυδαλλού](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2021/06/FylakesKorydallouGataKratoumenos25-6-2021-0-306x228.jpg)
Της Ελένης Ηλιοπούλου
Έναν σωφρονιστικό υπάλληλο να πυροβολεί γάτες με αεροβόλο όπλο στον περίβολο της Ψυχιατρικής Πτέρυγας των Φυλακών Κορυδαλλού είδαν χθες το πρωί ο Αντώνης Παπάζογλου και δύο ακόμα εργαζόμενοι του Συλλόγου Οροθετικών Ελλάδος «Θετική Φωνή». Ο κ. Παπάζογλου εξήγησε στο www.zoosos.gr ότι χθες λίγο πριν τις 11:30 μετέφεραν φάρμακα και άλλα προϊόντα φροντίδας για τους οροθετικούς, που νοσηλεύονται στο νοσοκομείο των φυλακών «Άγιος Παύλος».
διαβάστε περισσότερα