Πάτρα: Πέθανε η γάτα που καρφώθηκε σε ξύλο πέφτοντας από μπαλκόνι 7ου ορόφου
![Πάτρα: Πέθανε η γάτα που καρφώθηκε σε ξύλο πέφτοντας από μπαλκόνι 7ου ορόφου](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2022/09/PatraPsilaAloniaGataKarfothikeXylo24-9-2022-0-306x246.jpg)
O γάτος, που βλέπετε, είναι ο Σεμπάστιαν. Εξαφανίστηκε στις 19 Μαΐου από την οδό Φιλοθέης στο Γαλάτσι. Το βάρος του είναι περίπου 6 κιλά, έχει microchip, είναι στειρωμένος, εμβολιασμένος και το χαρακτηριστικό του είναι, ότι ψηλά στη ράχη του υπάρχει ένα σημείο με αραιό τρίχωμα.
Ενδεχομένως να είναι τραυματισμένος, γιατί έπεσε από μπαλκόνι.