Μαθητής του 3ου Γενικού Λυκείου Χανίων έσωσε κουτάβια που θα πατούσαν τ' αυτοκίνητα
![Μαθητής του 3ου Γενικού Λυκείου Χανίων έσωσε κουτάβια που θα πατούσαν τ' αυτοκίνητα](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2020/02/MathitisKoutaviaHania12-2-2020-1-306x231.jpg)
Στις 28 Νοεμβρίου ένα νεαρό ζευγάρι με τα δύο σκυλιά του, τα οποία κρατούσε από το λουρί τους, διέσχισε τον πεζόδρομο της οδού Κοραή στα Χανιά δίπλα από τα σχολεία. Αυτό και μόνο εξόργισε τον διευθυντή του 2ου Γενικού Λυκείου Χανίων, ο οποίος έντρομος στην θέα του των «τεράτων» κάλεσε την Αστυνομία για να συλλάβει τους δύο «εγκληματίες».
διαβάστε περισσότερα