Αγόρασαν κάδους που δεν ανοίγουν από τις αρκούδες για να μην τρέφονται τα ζώα με απορρίμματα
![Αγόρασαν κάδους που δεν ανοίγουν από τις αρκούδες για να μην τρέφονται τα ζώα με απορρίμματα](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2015/09/KadosArkoudonRodopis-306x200.jpg)
Αυτοκόλλητα στους κάδους όπου οι κάτοικοι της Πάρου, δυστυχώς, πετούν ζωντανά γατάκια και κουταβάκια τοποθετούν οι δύο φιλοζωικοί σύλλογοι της Πάρου ο Σύλλογος Προστασίας Ζώων Πάρου (P.A.W.S.) και οι «Φιλόζωοι Εθελοντές Πάρου» στο πλαίσιο της εκστρατείας ευαισθητοποίησης ώστε να περιοριστεί η εγκληματική δράστη ορισμένων, που καταδικάζουν σε αργό και βασανιστικό θάνατο ζωντανές ψυχές.
διαβάστε περισσότερα