Ο αντιδήμαρχος Μεσολογγίου επιτίθεται σε γυναίκες που υπερασπίζονται τ' αδέσποτα καταγγέλλει φιλοζωικός
![Ο αντιδήμαρχος Μεσολογγίου επιτίθεται σε γυναίκες που υπερασπίζονται τ' αδέσποτα καταγγέλλει φιλοζωικός](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2020/10/MesologgiAdespotaKoutaviaSept2020-306x230.jpg)
Ασύλληπτοι παραμένουν μέχρι αυτοί την ώρα οι δύο άνδρες, που χθες στον βενζινάδικο της AVIN στην περιοχή Βαμβακόπουλο στα Χανιά κακοποίησαν τη Νατάσα Μπομπολάκη, η οποία είναι πρόεδρος της Πανελλαδικής Φιλοζωικής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας επειδή θέλησε να υπερασπιστεί τον εθελοντή του φιλοζωικού σωματείου που νοιάστηκε για τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης δύο σκυλιών τα οποία έχουν εκεί αλυσοδεμένα ως φύλακες.
διαβάστε περισσότεραΤρεις άνδρες προσπάθησαν να σκοτώσουν τον σκύλο μιας 32χρονης στην περιοχή Κόξαρη του Δήμου Χερσονήσου Ηρακλείου Κρήτης, ενώ μαζί με έναν 46χρονο δε δίστασαν να χτυπήσουν την 32χρονη ιδιοκτήτρια του ζώου.
διαβάστε περισσότερα