Η ψιψίνα του «ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ» (βίντεο)
![Η ψιψίνα του «ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ» (βίντεο)](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/article/2013_01/cafetranzistor1-306x204.jpg)
Το «ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ» είναι ίσως ένα από τα ελάχιστα καφέ – μπιστρό στην περιοχή του Ψυρρή στο κέντρο της Αθήνας του οποίου οι ιδιοκτήτες αγαπούν τα ζώα (δεν τα αντιμετωπίζουν ως ακάθαρτα μιάσματα) και το δείχνουν. Η ψιψίνα με το κόκκινο λουράκι δεν είναι απλά η μασκότ τους, αφού έχει τον «αέρα» της ιδιοκτήτριας της επιχείρησης. Ανήκει βέβαια σ’ εκείνη την κατηγορία των γατιών, που συμπεριφέρονται λες και είναι σκυλιά.
διαβάστε περισσότερα