«Χρωματίζω και Φωνάζω: ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΣΤΕΓΑ ΖΩΑ!» το νέο βιβλίο της Κ. Παπαποστόλου κυκλοφορεί
![«Χρωματίζω και Φωνάζω: ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΣΤΕΓΑ ΖΩΑ!» το νέο βιβλίο της Κ. Παπαποστόλου κυκλοφορεί](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2024/06/VivlioXromatizoKaiFonazo-2-306x204.jpg)
Την ευεργετική επίδραση που έχουν τα ζώα στους ανθρώπους επιδιώκει να διαδώσει μέσω ειδικών μαθημάτων στα σχολεία της χώρας μια ομάδα φιλόζωων επιστημόνων (με διαφορετικό γνωστικό πεδίο ειδίκευσης) που ονομάζεται «Ζωοφιλικές Ενημερώσεις Σχολείων» (Ζω.Ε.Σ.) και εδρεύει στην Αλεξάνδρεια της Ημαθίας.
διαβάστε περισσότερα