Ο Δήμος Μαλεβιζίου ξεκίνησε πρόγραμμα στειρώσεων
![Ο Δήμος Μαλεβιζίου ξεκίνησε πρόγραμμα στειρώσεων](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/article/2012_11/DimosMaleviziou-306x219.jpg)
Την 1η Νοεμβρίου 2012 ο Δήμος Μαλεβιζίου Ηρακλείου Κρήτης υπέγραψε σύμβαση με ιδιώτη κτηνίατρο, ώστε να πραγματοποιεί συστηματικά στειρώσεις αδέσποτων ζώων, που διαβιούν στα διοικητικά του όρια. Πρόκειται για έναν ακόμα δήμο, ο οποίος αναλαμβάνει τις ευθύνες του εν μέσω κρίσης, αφού κατανοεί πόσο αναγκαία είναι η προστασία και των αδέσποτων ζώων αλλά και ο περιορισμός – μέσω των στειρώσεων – του ολοένα και αυξανόμενου πληθυσμού τους.
διαβάστε περισσότερα