Έκκληση για τη σωτηρία του σκύλου που πυροβολήθηκε με αεροβόλο στον Νέο Σκοπό Σερρών
![Έκκληση για τη σωτηρία του σκύλου που πυροβολήθηκε με αεροβόλο στον Νέο Σκοπό Σερρών](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2020/01/NeosSkoposSerronPyrovolimenosSkylos25-1-2020-0-306x198.jpg)
Φόλες για τα 4 κουταβάκια που ζούνε δίπλα από το Δημοτικό Σχολείο Νέου Σκοπού στον νομό Σερρών έριξαν σήμερα το πρωί άγνωστοι εγκληματίες κάτοικοι του χωριού που πιθανότατα είναι και γονείς των παιδιών τα οποία πηγαίνουν στο συγκεκριμένο σχολείο επισημαίνει ο Φιλοζωικός Όμιλος Σερρών καταγγέλλοντας το γεγονός.
διαβάστε περισσότεραΣτον οικισμό του Νέου Σκοπού Σερρών μέσα σ’ ένα κάδο σκουπιδιών τα μέλη του Φιλοζωικού Ομίλου Σερρών (Φ.Ο.Σ.) βρήκαν στις 24 Μαρτίου έξι νεογέννητα κουτάβια ζωντανά.
διαβάστε περισσότεραΣτον οικισμό του Νέου Σκοπού του Δήμου Εμμανουήλ Παπά στο νομό Σερρών περιφερόταν για καιρό το δύστυχο ζώο που βλέπετε στις φωτογραφίες με το ατσαλόσυρμα να του κόβει τον λαιμό. Φιλόζωη κάτοικος είχε προσπαθήσει να το πιάσει για να το βοηθήσει και δεν τα κατάφερε. Γι’ αυτό και στις 8 Νοεμβρίου η κα Βάσω κάλεσε τους εθελοντές του Φιλοζωικού Ομίλου Σερρών (Φ.Ο.Σ.) για να το σώσουν.
διαβάστε περισσότερα