Φιλοζωικός Σύλλογος Θήβας: Σκόπιμη η καταστροφή της φωλιάς των πελαργών από τους υπευθύνους των Αγ. Πάντων στο Πυρί
![Φιλοζωικός Σύλλογος Θήβας: Σκόπιμη η καταστροφή της φωλιάς των πελαργών από τους υπευθύνους των Αγ. Πάντων στο Πυρί](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2016/04/AgioiPantesPiriThivasPelargos-306x247.jpg)
Στην Ανάβρα Καρδίτσας οι εργαζόμενοι στην εταιρία που ανέλαβε την αντικατάσταση της κολώνας της Δ.Ε.Η. χθες το πρωί δεν δίστασαν να καταστρέψουν την φωλιά, την οποία είχε χτίσει εκεί ένα ζευγάρι πελαργών σκοτώνοντας τους νεοσσούς ενώ κατά την πτώση έσπασαν και τα αυγά που δεν είχαν εκκολαφθεί.
διαβάστε περισσότερα