Παλαιό Φάληρο: Βρήκαν τον πύθωνα στα σκουπίδια!
![Παλαιό Φάληρο: Βρήκαν τον πύθωνα στα σκουπίδια!](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/article/2013_02/pythonasPFaliro-306x230.jpg)
Οι εθελοντές της ΑΝΙΜΑ κλήθηκαν σήμερα από κατοίκους του Π. Φαλήρου να μαζέψουν από τα σκουπίδια – ναι καλά διαβάσατε – ένα γυάλινο δοχείο (vivarium για τους γνωρίζοντες δηλαδή "ενυδρείο" χωρίς νερό) μέσα στο οποίο ήταν ο πύθωνας που βλέπετε στη φωτογραφία. Σύμφωνα με την ΑΝΙΜΑ το ερπετό βρίσκεται σε νάρκη αν και φαίνεται πολύ ταλαιπωρημένο. Το vivarium ήταν βρώμικο και γεμάτο σάπια υπολείμματα τροφής.
διαβάστε περισσότερα