Πλημμύρισε ξανά το καταφύγιο του Φιλοζωικού Ομίλου Σερρών – Δραματική έκκληση για να προστατευτούν τα σκυλιά από το κρύο
![Πλημμύρισε ξανά το καταφύγιο του Φιλοζωικού Ομίλου Σερρών – Δραματική έκκληση για να προστατευτούν τα σκυλιά από το κρύο](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2021/01/SerresFOSkatafyrioPlymmira12-1-2021-18-306x172.jpg)
Μετά την κλοπή των ζωοτροφών, μετά τη σφοδρή χιονόπτωση, ήρθε και η πλημμύρα, που στην κυριολεξία έπνιξε το καταφύγιο του Φιλοζωικού Ομίλου Καρδίτσας (Φ.Ο.Κ.) αφήνοντας 140 σκυλιά μέσα στο νερό για ώρες... Η Ερμιόνη Γιαννακού εμφανώς σοκαρισμένη από την κατάσταση και τη δυστυχία των ζώων του καταφυγίου που βρέθηκαν μέσα στο νερό εξηγεί το τι αντίκρισαν, πόσο δύσκολη είναι η κατάσταση και πόσο ανάγκη έχουν την βοήθεια μας.
διαβάστε περισσότερα