«Τα χωριά της Καρδίτσας τελείωσαν και εμείς πατάμε στο κουφάρι τους» (Βίντεο)
![«Τα χωριά της Καρδίτσας τελείωσαν και εμείς πατάμε στο κουφάρι τους» (Βίντεο)](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2023/09/VlohosKarditsasGatesPlimmires23-9-2023-1-306x208.jpg)
Πέντε χρόνια μετά τον σχεδιασμό του Περιβαλλοντικού Συνδέσμου Δήμων Αθήνας - Πειραιά (ΠΕ.ΣΥ.Δ.Α.Π.) και των δήμων - μελών του σχετικά με την περιβαλλοντική διαχείριση των νεκρών ζώων συντροφιάς, η αδειοδότηση των περιβαλλοντικών όρων και της λειτουργίας του μοναδικού αποτεφρωτικού συστήματος χαμηλού δυναμικού, που διαθέτει η αυτοδιοίκηση για την καύση νεκρών ζώων συντροφιάς, είναι πλέον γεγονός.
διαβάστε περισσότερα