Ταΐστρες και ποτίστρες για τ’ αδέσποτα βάζει ο Δήμος Καρδίτσας σε συνεργασία με τον Φ.Ο.Κ.
![Ταΐστρες και ποτίστρες για τ’ αδέσποτα βάζει ο Δήμος Καρδίτσας σε συνεργασία με τον Φ.Ο.Κ.](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2016/02/KarditsaTaistres-306x230.jpg)
Ο Δημήτρης Σιούτης ζει στις Φιλιάτες Θεσπρωτίας και παλεύει να επιβιώσει όχι μόνο ο ίδιος αλλά και τα 20 αδέσποτα σκυλιά της περιοχής τα οποία φροντίζει ανελλιπώς. Άνεργος για καιρό ζει με αυτά που του προσφέρει η εκκλησία και δεν έχει χρήματα για να αγοράσει τουλάχιστον τροφή για τα ζωντανά.
διαβάστε περισσότερα