Βρήκε μέσα σε μια χάρτινη σακούλα έναv κόκορα ζωντανό στο Ελληνικό Αττικής
![Βρήκε μέσα σε μια χάρτινη σακούλα έναv κόκορα ζωντανό στο Ελληνικό Αττικής](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2018/11/KokorasElliniko-2-306x230.jpg)
Φιλόζωοι της ευρύτερης περιοχής της Γλυφάδας ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Συλλόγου Προστασίας Αδέσποτων Ζώων (Σ.Π.Α.Ζ.) που δραστηριοποιείται εκεί και προχώρησαν σε αφισοκόλληση κατά της δηλητηρίασης των ζώων. Ο Σ.Π.Α.Ζ. είναι αναγνωρισμένο φιλοζωικό σωματείο από το 1987 και δραστηριοποιείται στα νότια προάστια της Αττικής.
διαβάστε περισσότεραΟ Σύλλογος Προστασίας Αδέσποτων Ζώων τονίζει: «Τα κατοικίδια δεν είναι αξεσουάρ για να τα αγοράζεις, υιοθέτησε ένα αδέσποτο!».
διαβάστε περισσότερα