Την αδιαφορία του Δήμου Ερέτριας και για τις κακές συνθήκες διαβίωσης των σκυλιών που κρατούνται έγκλειστα σε ακατάλληλους χώρους χωρίς να έχουν ούτε τα βασικά αλλά και για ένα σχεδόν παράλυτο σκυλί που σχεδόν σέρνεται επί μήνες αφού έχει εμφανές πρόβλημα στα πίσω πόδια γίνεται λόγος τις τελευταίες μέρες από τους χρήστες του facebook οι οποίοι είναι κάτοικοι της Ερέτριας Εύβοιας.
Για το σχεδόν παράλυτο και μέσα από τη σελίδα Αδέσποτη Φάτσα Χαλκίδα γίνεται έκκληση για το ζώο «Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με φιλοξενία/περίθαλψη? Στείλτε μας ινμποξ.
Αν κάποιος θέλει να μιλήσει με τους υπεύθυνους για τα αδέσποτα στην Ερέτρια:
Κα ΜΠΟΥΓΑ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΗΛ. 6985873685
Ένα σκυλί νεκρό και δύο τραυματισμένα πυροβολημένα με κυνηγετικό όπλο στην Ερατεινή Φωκίδας εντόπισαν μέλη του Φιλοζωικού Συλλόγου Πανόρμου - Ερατεινής - Τολοφώνος όταν στις…
Χωρίς σταματημό πέφτουν οι φόλες σε πολλές περιοχές του νομού Ημαθίας ακόμα και μέσα στην πόλη της Νάουσας. Στις 12 Ιανουαρίου φιλόζωοι μετά από μεγάλη…
Ένα γατάκι που περιφερόταν μ’ ένα αγκίστρι καρφωμένο στην κυριολεξία στην κοιλιά στην Καρδιτσομαγούλα της Καρδίτσας έσωσαν σήμερα η Ερμιόνη Γιαννακού και η Κατερίνα Γκανάτσιου. Το…