Στο www.zoosos.gr απευθύνθηκε η Χριστίνα Γαλάνη η οποία μας έστειλε το βίντεο με την περισυλλογή αδέσποτου σκύλου από τις Καρυές (Μεταμόρφωση) Ιωαννίνων (Δήμος Ζίτσας), που έγινε σήμερα λίγο μετά τις 20:00.
Σύμφωνα με τη γυναίκα ο ηλικιωμένος σκύλος δεν είναι επιθετικός και αναρωτιέται αν και αυτό το ζώο θα καταλήξουν να το παρατήσουν στην Άσφακα παράλληλα αναρωτιέται ποιος έδωσε την εντολή για την περισυλλογή του ζώου και για ποιον ακριβώς λόγο.
Τα σκυλιά που φρόντιζε η Αναστασία Πρωτόγερου εκ μέρους του Φιλοζωικού Συλλόγου Καστοριάς και μέλη της «Ομάδας Προστασίας Αδέσποτων Καστοριάς» (Ο.Π.Α.Κ.) μέσα σε περιγραφόμενο χώρο…
Μέσω facebook έκανε σήμερα γνωστό ο Δημήτρης Ρουμελιώτης ότι βρήκε τη γάτα του τραυματισμένη (το ζώο επέζησε) καθώς χτυπήθηκε σε πίσω πόδι με αεροβόλο όπλο…
Telika mathame giati?