Έχασαν την πάπια τους στο Χαλάνδρι
Μια πρασινοκέφαλη πάπια, όπως αυτή που βλέπετε στη φωτογραφία, χάθηκε στις 14/3 από την περιοχή του Αγίου Γεωργίου στο Χαλάνδρι. Η οικογένεια στην οποία το πτηνό ανήκει την αναζητά και κάνει έκκληση καθώς το θηλυκό ταίρι του πάπιου που εξαφανίστηκε έχει μελαγχολήσει και αρνείται να φάει.
Εμφανίστηκε χθές Κυριακή στην ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ α)Αγ.Νεκταρίου β)Ευβοιας και Δομοκού προς προφήτην Ηλία ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ.
Έχω την εντύπωση οτι την είδα σήμερα το πρωι επι της Παναθηναίων και Δρυαδων στα ορια μεταμόρφωσης και Ηρακλείου. Πήγα να το πλησίασω αλλά επειδή έχω δυο σκυλακια τρόμαξε. Θα περάσω αύριο το πρωι παλι απο το ίδιο σημείο για να το τσεκαρω και θα σας ενημερωσω.
Είμαι ο ιδιοκτήτης του σκυλιού και ψάχνω να τη βρώ . Περιφέρεται στον Περισσό στα Πευκάκια στο Ηράκλειο και στην Ν.Ιωνία
Αρης ποτε την ειδατε
και σε πιο σημειο ακριβως ????
αν δεν κανω λαθος την εχω δει και στη μεταμορφωση, στα φαναρια της τατοιου
ποτε την ειδατε αρης και που ακριβως
προκειται για μεγαλοσωμη σκυλιτσα
εαν τη ξαναδειτε σας παρακαλω καντε μας ενα τηλεφωνο αμμεσα
ευχαριστουμε