Ποιος έβαψε τη γάτα στις Σπέτσες;
Της Ελένης Ηλιοπούλου Έξω από το κτίριο του δημαρχείου στις Σπέτσες στην περιοχή της Κουνουπίτσας περιφέρεται μια αδέσποτη γάτα την οποία κάποιος έβαψε ροζ. Τις…
Νεογέννητα γατάκια μέσα σε σακούλα πεταμένα στα σκουπίδια στον δρόμο στο Καναλάκι Πρέβεζας βρήκε ο Σωτήρης Παππάς ο οποίος με ανάρτηση του στο facebook στις 17 Ιουνίου ζητάει βοήθεια για τη σίτιση των μωρών και επισημαίνει τα εξής:
«Νεογέννητα γατάκια έξω απ' το σπίτι μου σε σακούλα ρε ηλίθιε άνθρωπε..? Ο πανιβλακας δεν ήξερε ότι στα 5 μέτρα είναι η κάμερα..πρέπει να είσαι πολύ χαζός/η!!
Κάποιος που να έχει γατομαμα..δε θα επιβιώσουν!!».
Αν μπορείτε να βοηθήσετε τα νεογέννητα γατάκια επικοινωνήστε με τον Σωτήρη Παππά μέσω facebook εδώ.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr