Ο Δήμος Λαμιέων έκοψε στη μέση αιωνόβια κυπαρίσσια για ανόητους λόγους
Tα αιωνόβια κυπαρίσσια στο διατηρητέο κτίριο Πλατή της οδού Αχιλλέως και Δυοβουνιώτη έκοψε στη μέση ο Δήμος Λαμιέων για λόγους «ασφάλειας»! Η ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΛΑΜΙΑΣ που καταγγέλλει το γεγονός αναφέρει ότι «Δημιουργείται η εντύπωση ότι κάτι έχει με αυτά τα δέντρα η δημοτική αρχή. Δεν εξηγείται διαφορετικά η τόση επιμονή να τα κόβει, και μάλιστα στη μέση. Εκτός κι αν πρέπει να εξαφανιστούν από την πόλη, επειδή θεωρούνται “αρχέγονα δέντρα του παραδείσου” και φυτεύονται στα νεκροταφεία.
ριξτε μια ματια και στα παρακατω
Πρόστιμο σε όσους διατηρούν σπόρους φυτών που δεν είναι εγκεκριμένοι
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/08/blog-post_5591.html
Plant reproductive material law : Ο ευρωπαϊκός νόμος για τους σπόρους
http://ecoantistasi.blogspot.gr/2013/08/plant-reproductive-material-law.html
ΤΥΧΑΙΟ!!!!! δεν νομιζω