Χαρές κάνει η Θέτιδα, το θηλυκό κουταβάκι που βρέθηκε δεμένο σε αρδευτικό κανάλι στο Μαυροβούνι Πέλλας. Ένα εικοσιτετράωρο μετά την διάσωση του ήταν αρκετό ώστε αυτό το υπέροχο πλάσμα να κάνει χαρές στους σωτήρες του και να θέλει να παίζει με όλους. Και όμως αυτό το υπέροχο σκυλάκι κάποιος το έδεσε σ’ ένα παλούκι, που στερέωσε σε μια σιδεριά, και το εγκατέλειψε μέσα στο νερό σ’ ένα αρδευτικό κανάλι του Δήμου Σκύδρας για να το πνίξει.
Δείτε στο βίντεο πόσο το κουταβάκι χαίρεται...
Ευτυχώς κάποιοι που άκουσαν το κλάμα του ενημέρωσαν τις εθελόντριες «Της Στοργής» του Φιλοζωικού Σωματείου Δήμου Σκύδρας που έσπευσαν επί τόπου τις 25 Απριλίου και έσωσαν το σκυλί, που ήταν μέσα στο νερό άγνωστο για πόσο. Η μικρή Θέτιδα πλέον παίζει, τρέχει, πηδάει και απολαμβάνει τα χάδια μοιάζει να ξέχασε κιόλας αυτό που κάποιος άνθρωπος της έκανε. Αυτή η κουταβίτσα χρειάζεται σπιτικό αν είστε ο άνθρωπος της καλέστε στο τηλέφωνο: 6984881749.
Σε αυτό το βίντεο θα δείτε σε τι κατάσταση το βρήκαν μέσα στο αρδευτικό κανάλι...
Είκοσι πλαστικά κρεβατάκια για σκύλους παρέδωσε την Παρασκευή 15 Ιανουαρίου στο Δημοτικό Κυνοκομείο Λάρισας η Μάρσα Δημοπούλου εκ μέρους της ομάδας «The Penny Marathon» που…
Τον σκύλο ενός κυνηγού που παγιδεύτηκε σε απόκρημνη περιοχή στην περιοχή Αφάντου στο νησί της Ρόδου ευχαριστεί ο Κυνηγετικός Σύλλογος Ρόδου «Ρόδια Έλαφος». Συγκεκριμένα τονίζει…
Το επικό ταξίδι ενός Νανόκυκνου, που δακτυλιώθηκε στην Ελλάδα, με αποτέλεσμα οι επιστήμονες να μπορούν να παρακολουθούν την πορεία του, περιγράφει ο Φορέας Διαχείρισης Εθνικού…