Κασσάνδρα Χαλκιδικής: Πλακώθηκαν στο ξύλο για τις φόλες
Στην Κατερίνα Οικονομέα - Σίβηρη, που είναι πρόεδρος του Φιλοζωικού Σωματείου Κασσάνδρας Χαλκιδικής «Ειρήνη των Ζώων», ένας βοσκός της περιοχής, ο Κ.Μ., εξήγησε, ότι είδε τον συγχωριανό του, Α.Μ., ν’ αφήνει φόλες δίπλα στην ποτίστρα, όπου πηγαίνει τα κατσίκια του να πιουν νερό.
ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ...ΣΥΝΑΥΤΟΥΡΓΟΙ ΣΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.
me to na skoupizoume ta skata mas kato apo to xali den diorthonoume tipota.
afou ta anthroparia ths krhths - kai oxi mono - metrane ta panta me to xrhma (opos otan egkataleipoun ta zoa tous otan germane kai arrostainoun giati den tous einai pia "xrysima"), as YPOSTOUN ths synepeies ths vanaysothtas tous. as ginoun rezilh pagkosmios...na patane ligoteroi touristes....ligotero eisodhma....as peinasoun aytoi kai ta kwlopaida tous (pou pithanon ta kanoun san ta moutra tous) MPAS kai ginoun anthropoi.
ΣΙΧΑΜΑ!Έτσι να σε ΄΄κρεμάσει΄΄ η ίδια η ζωή σου και οι πόνοι σου και η αγωνία να είναι αβάσταχτοι.
Κακώς το κατέβασε. Έπρεπε να το αφήσει εκεί, δείγμα του πολιτισμού τόσο της Κρήτης όσο και τον θρασύδειλων κατοίκων της που αηδιάζουν τη χώρα αποκαλώντας το βρωμόνησό τους "λεβεντογέννα". Σας συχαθήκαμε πιά.