Η Π.Φ.Π.Ο. στηρίζει την κοινωνική κουζίνα «Vegan ο Άλλος Άνθρωπος»
Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» μαγειρεύει καθημερινά στους δρόμους, από το 2011 έως και σήμερα, για όλους τους ανθρώπους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, εθνικότητας, θρησκείας…
Οι δολοφονίες ζώων κάθε είδους παντού στο νησί της Εύβοιας είναι χωρίς σταματημό και αυτό επιβεβαιώνει και το γεγονός του σκύλου που εντοπίστηκε σήμερα νεκρός, πυροβολημένος μέσα σε ποτάμι κοντά στο χωριό Μακρυκάπα.
Περισσότερες πληροφορίες για τη θανάτωση του ζώου με κυνηγετικό όπλο δεν έχουν γίνει γνωστές.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr