Δημοτικό Κυνοκομείο Σερρών: 150 σκυλιά νεκρά από ασθένειες μέσα σε 45 μέρες
Μέσα σε διάστημα περίπου 45 ημερών τα μισά σκυλιά που ζούσαν μέσα στο Δημοτικό Κυνοκομείο Σερρών έχασαν τη ζωή τους. Αυτό καταγγέλλει στο www.zoosos.gr o Φιλοζωικός Όμιλος Σερρών (Φ.Ο.Σ.). Τα ζώα αποδεκατίστηκαν στην κυριολεξία από την ηπατίτιδα, τη γαστρεντερίτιδα και την επιδημία μόρβας. Αυτό διαπιστώθηκε πριν από μερικές μέρες όταν μέλη του Φ.Ο.Σ. μετά την ολοκλήρωση των 531 στειρώσεων, που έγιναν εκεί μέσα σε 21 μέρες έως και τις 15 Νοεμβρίου, πήγαν για να διαπιστώσουν την υγεία των περίπου 300 σκυλιών, που ζούσαν εντός του Δημοτικού Κυνοκομείου Σερρών.
Καλα δεν παμε καθολου καλα οι Ελληνες ,τα βαζουμε μετην φυση καιγοντας τα δαση που μας δινουν οξυγονο ,ριχνουμε φολες σε γατια και σκυλια κακοποιουμε οτι εχει 4 ποδια,τωρα τα βαλαμε και με τα πουλια ελεος πια στο τελος θα φαμε ο ενας τον αλλον ,γιατι τι παθαμε γιατι πετρωσε η καρδια μας ?